تبلیغات در اینترنتclose
استیون هاوکینگ: نژاد انسان تنها 1000 سال برای زندگی روی زمین فرصت دارد

زمان جاری : چهارشنبه 02 مرداد 1398 - 6:38 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمدر بهترین ها بهترین باشید
تعداد بازدید 201
نویسنده پیام
narsis3 آفلاین

کامپیوتر

ارسال‌ ها57
عضویت28 /8 /1395
محل زندگیتهران
سن: 35
تشکرها6
تشکر شده10
استیون هاوکینگ: نژاد انسان تنها 1000 سال برای زندگی روی زمین فرصت دارد
استیون هاوکینگ عزیز، بزرگترین فیزیکدان نظری دوران ما، در آخرین اظهار نظر خود در مورد آینده بشریت اعلام کرده که نسل انسان تنها 1000 سال برای زندگی روی زمین فرصت دارد و باید برای ادامه بقا به فکر راه حل های جایگزین و مهاجرت از این سیاره باشد.

هفته گذشته هاوکینگ در موسسه Oxford Union حضور پیدا کرده و در مورد آینده بشریت و مکانی که در آن زندگی خواهد کرد صحبت کرده است. در گزارشی که توسط Daily Mail منتشر شده به شرح این سخنرانی از زبان هاوکینگ پرداخته شده و نظریات ایشان در این مورد بازتاب داده شده است.

هاوکینگ در قسمتی از سخنرانی خود این گونه گفته است:

من فکر نمی‌کنم ما بتوانیم بیشتر از 1000 سال روی زمین زندگی کنیم و باید هر چه زودتر از این سیاره شکننده فرار کنیم.

با توجه به صحبت های آقای هاوکینگ حداقل یک دلیل خوب برای فکر کردن به این ماجرا وجود دارد و آن هم این است که ما فعلاً فرصت زیادی تا 1000 سال بعد داریم و نیاز نیست که نگران آن باشیم. در واقع حداقل هر چه که باشد فرزندان ما باید به حدی از دانش رسیده باشند که مأمن و منزلی جدید برای خود پیدا کنند. البته این اظهار نظر 3 سال پیش نیز توسط هاوکینگ و در سخنرانی او در بیمارستان سدارز- سینای منتشر شده بود.

هاوکینگ در ادامه صحبت های خود گفته است:

ما باید به جستجو در فضا برای افزایش شناخت خود از آن ادامه دهیم و بعد از آن از سیاره دوست داشتنی خود برویم.

در سال 2010 نیز در جریان مصاحبه ای با مجله Big Think هاوکینگ با لحنی کمی شدید تر به تشریح آینده زمین پرداخته بود:

روبرو شدن و جلوگیری از فاجعه ای که در هزاران و میلیون ها سال آینده در زمین اتفاق خواهد افتاد بسیار سخت است. در واقع بشریت نباید همه تخم مرغ های شانس خود را در یک سبد نگهداری کند. ما باید به دنبال چندین سیاره باشیم و همه آن ها را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم از سبدی که در آن قرار داریم خارج شویم و به حیات خود ادامه دهیم.

البته هاوکینگ به شخصه به فکر راهکارهای عملی هم بوده است و تا به حال چندین نظریه برای فرار از زمین و مهاجرت به اقصی نقاط کیهان ارائه کرده است. همانگونه که ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت خصوصی ساخت موشک های ماهواره ای SpaceX نیز به فکر بردن انسان ها از این سیاره به مکان های دور (برای مثال مریخ) است، باید اینطور اندیشید که ما مجبوریم روزی زمین را ترک کنیم و چه بهتر است که از همین حالا به فکر آن باشیم.

نظر شما دوستان در مورد این مطلب چیست؟

منبع: Engadget
دوشنبه 01 آذر 1395 - 18:41
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

منتظر حضور مجدد شما هستیم